Binder İnkübator Ne İşe Yarar V Fiyatları Nelerdir? - 01

Binder İnkübator Ne İşe Yarar V Fiyatları Nelerdir?

Binder İnkübator Ne İşe Yarar ?

İnkübasyon; besiyerine ekimi yapılmış mikroorganizmaları, üreyebilecekleri optimum sıcaklıkta, etüv ya da inkübatör isminde olan cihazlarda, belirli bir süre tutma işlemidir. Bu süre, mikroorganizmanın katı besiyerlerinde tipik koloni yapılarını oluşturmasına kadar geçen süre; sıvı besiyerinde ise mikroorganizmanın bulanıklık göstermesine kadar geçen süredir. İnkübasyon, kültür elde etme işleminin son aşamasıdır. İnsanlarda hastalık icra eden mikroorganizmaların besiyerlerinde üremelerini sağlamak için inkübasyon süresince lüzumlu olan ısı, nem, oksijen, karbondioksit vb. gereksinimler karşılanır ve mikroorganizmaların kültürleri gerçekleştirilir.

Laboratuvar inkübatörleri, ısı, nem ve CO2 benzer biçimde koşulları düzenleyerek hücre ve doku kültürleriyle güvenli ve güvenilir emek verme için kontrollü, kirletici içermeyen bir ortam sağlar. Mikrobiyolojik inkübatörler bakteri kültürlerinin büyümesi ve depolanması için kullanılır.

Tek ya da çift bloklu kuru banyo inkübatörleri, böcek ya da bitki çalışmaları için ideal biyolojik oksijen talebi (BOD) üniteleri, çalkalamalı inkübatörler, hibridizasyon fırınları, biyoreaktörler ve oldukca çeşitli laboratuvar kontrol odaları dahil olmak suretiyle çeşitler ve boyutlar boldur. Uygulamanız için doğru boyutu bulmak, ufak masa ünitelerinden oda boyutuna kadar değişen boyutlarla kolay bir iştir. Laboratuvar inkübatörleri hücre ve doku kültürü, biyokimyasal ve hematolojik çalışmalar, farmasötik çalışmalar ve besin analizleri için gereklidir.

Tüm Binder İnkübator modellerini incelemek ve hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Binder İnkübator Cihazı Nasıl Seçilmelidir ?

Kuluçka makinesinin boyutu ve kapasitesi ilk ve en temel husustur. Herhangi bir zamanda inkübe edilecek örnek sayısını kestirmek, uygun iç hacim hakkında genel bir düşünce verecektir. Çalışmanız için hangi ısı, nem ve CO2 aralıkları lüzumlu olacak ve bir su kaynağı lüzumlu olacak mı?

Soğuk noktaların eşit olarak ısı dağılımını ve ortadan kaldırılmasını sağlamak için, inkübatörler su ceketli ya da hava ceketli olabilir ya da başka bir direkt ısı deposu kullanılabilir. CO2 inkübatörleri için kontrolör seçenekleri termal iletkenlik algılama (TCD) ya da kızılötesi sensörleri ihtiva eder.

Mevzuata uygunluk elde eden tasarım özellikleri sunan inkübatörler, doğruluk ve yine üretilebilirlik gerekliliklerinin yerine getirilmesi ihtiyaç duyulan akredite ya da sertifikalı laboratuvarlarda kullanım için oldukça uygundur.

Kontaminasyonun azaltılması, inkübatör tasarımının ana hedeflerinden biridir. Bu amaçla, üreticiler yüksek sıcaklıkta dekontaminasyon döngüleri, HEPA filtrasyonu ve haznede antimikrobiyal bakır bileşenlerin kullanımı sunmaktadır. Bazı birimlerde, içeriğin inkübatörün atmosferini bozmadan görüntülenmesine müsaade eden iç cam kapılar bulunur.

Entegre dokunmatik ekranlar, programlanabilir alarmlar, veri depolama ve çıkarılabilir raflar, laboratuvar inkübatörlerini kolay ve daha kullanışlı hale getirmeye odaklanan ek tasarım geliştirmeleridir.

Sahip olduğu geniş özellikleri sebebiyle oldukça öne çıkan bir cihaz olan Binder İnkübatör cihazı, en çok kullanılan laboratuvar cihazlarından birisidir.

Binder İnkübator Özellikleri Nelerdir ?

Binder inkübator teknik olarak oldukça başarılı özelliklere sahiptir. Tabii her marka da olduğu gibi Binder inkübator cihazının da ürünler arası farklı teknik özellikleri bulunmaktadır. Bu noktada sizlere web sitemizde en çok tercih edilen ürün olan Binder BD 115 İnkübatör cihazının teknik özelliklerini sunacağız.

Teknik Özellikler
Çalışma Sıcaklığı : Ortam +5…+100 °C
Kullanılabilir Hacim : 112 Litre
İç Ölçüler : 510x530x420 mm
Dış Ölçüler : 560x625x565 mm
Ekran : LCD
Veri Kaydı : USB Port
Raf Kapasitei : 7 Tane
Standart Verilen Raf Sayısı : 2 Tane
Raf Yükleme Kapasitesi : 30 kilogram
Maksimum Yükleme Kapasitesi : 70 kilogram
Isıtma Gücü : 1.1 kW
Elektrik Beslemesi : 220 Volt
Kapı Sayısı : 1 Tane
Ortam…+37°C ye ulaşma Süresi : 42 Dakika

Binder İnkübator Fiyatları Nelerdir ?

Binder inkübator fiyatları, yukarıda da belirttiğimiz gibi inkübator modeline göre farklı teknik özelliklere sahip olduğu için Binder inkübator fiyatları arasında değişkenlik göstermektedir. Bu aşamada ürünlerin bilgilerine ve  fiyat listesine daha kolay ulaşabilmeniz için fiyat tablosu oluşturduk.

Farklı durumlar ve ortamlar için farklı özelliklere sahip olarak tasarlanan Binder İnkübatör cihazı fiyat bilgisine, sizler için hazırladığımız tablo üzerinden ulaşabilirsiniz.

CİHAZLAR FİYATLAR
Binder BD 115 İnkübatör 112 Litre
Binder BD 56 İnkübatör 57 Litre 1000 € + KDV
Binder KB 53 Soğutmalı İnkübatör 53 Litre 5200 € + KDV

Lab724 ekibi olarak bu yazımızda, Binder inkübator ne işe yarar, nasıl seçilmelidir, özellikleri ve fiyatları nelerdir başlıklarına değindik. Umarız sizler için faydalı bir içerik ortaya çıkarabilmişizdir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Laboratuvar cihazları hakkında merak ettikleriniz için blog sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir