Nabertherm Kül Fırını Nedir ve Fiyatları Nelerdir?

naberthermkulfirinifiyatlari

Laboratuvarlar çalışmalarında, maksimum verim elde etmek ve bu verimi en detaylı bilgiler eşliğinde sağlamak için çeşitli cihazlardan destek alınmaktadır. Bu cihazlar, yapılan araştırmalar ve çalışmalarda kimi zaman güvenliği maksimize ederken kimi zaman ise işi kolaylaştırmaktadır.

Nabertherm Kül fırını pek çok sektör tarafından kullanılabilen yüksek ısı yardımıyla ürün analizi ve şekil verme gibi işlerde kullanılan bir cihazdır. Çok yer kaplamaması ve 1000°C üzerinde ısılarda çalışmaya olanak sağlamasıyla, pek çok laboratuvarda sıklıkla rastlanan bir cihazdır.

Kül fırını genellikle laboratuvar ortamında muffle furnaces veya muffle oven olan adlandırılmaktadır. Geçmişte daha büyük boyutlarda olup daha düşük ısılar elde etmek için kullanılan kül fırın, sadece metale şekil vermek amacıyla kullanılmaktaydı. Günümüzde ise oldukça küçük boyutlarda olup, çok yüksek sayılabilecek ısılarla sadece metal işlemekte değil pek çok farklı sektörde analiz ve test gibi işlemlerde de kullanılmaktadır.

Nabertherm kül fırın modellerini incelemek ve kül fırını fiyatları ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayınız.

Nabertherm Kül Fırını Nedir?

Nabertherm kül fırını, laboratuvar ortamlarında 1000°C ve üzeri ısı elde etmek için kullanılmaktadır. Farklı sektörlerde ürünü yakar, hammadde analizi, ısıl işlem, numune hazırlama gibi işlemlerde kullanılan Nabertherm kül fırını, endüstriyel fırınlarla kıyaslandığında daha az yer kaplayıp, daha fazla sıcaklığa çıkmaya olanak sağlamaktadır. Bu sebeplerden ötürü pek çok sektörün çalışma alanı ve laboratuvarında Nabertherm kül fırını görmek oldukça olasıdır.

Genellikle kül testi için kullanılan Nabertherm kül fırını, elektrik ile çalışmaktadır. Dış kısmı sac bir kasadan oluşan kül fırını, içerisinde ise tuğla veya taş gibi ısının dışarıya çıkmasını engelleyecek maddelerden oluşan bir tasarıma sahiptir. Genel tanım olarak, küçük materyallerin yüksek ateşte ısıtılarak test ve analiz edilmesine yarayan cihazlardır.

Nabertherm Kül Fırını Özellikleri

Nabertherm Kül fırını, özellikleri genel olarak;

 • Laboratuvar ortamında az yer kaplamaktadır.
 • 1000°C ve üzeri ısılar elde edilebilir.
 • Analiz ve test amaçlı laboratuvar çalışmalarında kullanılabilir.
 • Elektrik ünitesi ile çalışan bir tasarıma sahiptir.
 • Hem manuel hem de otomatik olarak çalışabilir.
 • Çeşitli program seçenekleri ile farklı amaçlar için kullanılabilir.
 • Çeşitli

 

Nabertherm Kül Fırını Kullanım Alanları

Gıda sektöründe kül fırını kullanılarak yiyecekler çeşitli testlere tabi tutulup, analiz edilmektedir. Bu sayede gıda sektörü, ürünlerin karbonhidrat, protein, lif gibi değerlerini belirleyebilir. Bunun yanı sıra otomotiv ve demir-çelik sektöründe ise şekil verme ve madde analizi yapmak amacıyla kül fırını kullanılabilir. Seramik sektöründe, şekil vermek ve ürün ya da maddenin dayanıklılığını test etmek amacıyla kül fırını kullanılabilir.

 

Nabertherm kül fırını pek çok farklı sektörde kullanılabilmektedir. Bu sektörlerden bazıları;

 • Gıda
 • Otomotiv
 • Demir-çelik
 • Elektronik
 • Enerji
 • Havacılık ve uzay sanayi
 • Seramik
 • Kimya
 • Petrokimya
 • Nükleer

Şeklindedir. Kısacası laboratuvar bulunan tüm sektörlerde kül fırını kullanımı gözlemlenebilir.

Nabertherm Kül Fırını Fiyatları

Nabertherm kül fırını fiyatları aşağıdaki tabloda gösterildiği gibidir. Dilerseniz fiyat tablosunda yer alan bağlantılar üzerinden, Nabertherm kül fırını hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bunun yanında satın alacağınız ürünü çok iyi araştırdığınızdan emin olun. Laboratuvar çalışmalarında en ufak hatalar bazne beklenmedik sonuçlar doğurabilmektedir. Dolayısıyla hangi ürün ve modelin çalışmalarınız için daha iyi sonuç almanıza yarayacağını saptamalısınız. Bu noktada dilerseniz, sitemizde yer alan cihazlarım hakkında bizimle de direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

Nabertherm Kül Fırını Fiyatları Listesi Fiyatlar
Nabertherm LE 6/11/R7 Kül Fırını 1100 °C, 6 Litre ₺ 15.223,25
Nabertherm LT 15/11/B410 Kül Fırını 1100 °C, 15 Litre ₺ 28.590,01
Nabertherm LT 24/11/B410 Kül Fırını 1100 °C, 24 Litre ₺ 38.243,78
Nabertherm LT 3/11/B410 Kül Fırını 1100 °C, 3 Litre ₺ 21.906,63
Nabertherm LT 40/11/B410 Kül Fırını 1100 °C, 40 Litre ₺ 39.951,75
Nabertherm LT 5/11/B410 Kül Fırını 1100 °C, 5 Litre ₺ 23.020,53
Nabertherm LT 9/11/B410 Kül Fırını 1100 °C, 9 Litre ₺ 24.171,55

Lab724 ekibi olarak, bu yazımızda  “kül fırını nedir” ve “kül fırını fiyatları nedir” gibi soruları sizler için yanıtlamaya çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha fazla bilgi almak için, Lab724’ü takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın
Bizi dilediğiniz an arayabilir, soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.
0 (543) 275 29 32
close-link
Bizi arayın bilgi verelim
0 (543) 275 29 32
Kapat
0 (543) 275 29 32